Biz Kimiz?

Bu çip tuning eğitim (kurs) kitabı, 10 yıldan fazla bir süredir Dubai’de faaliyet gösteren “CHIPCENTRIC Auto Mechanical Services LLC” tarafından hazırlanıp, güncellenecektir.

CHIPCENTRIC başta sadece çip tuning amaçlı kurulup, ilerleyen yıllar içinde spor ve ekzotik araçlar için fiziksel motor modifikasyonları da yapmaya başlamıştır. Bu modifikasyonlar sadece diğer üretici firmalardan alınan araç modeline özel tak-çalıştır “Kit” lerle değil, kendi araştırma ve dizayn işlemlerimiz sonucunda meydana getirdiğimiz projeleri de kapsamaktadır. Dolayısıyla bu chip tuning eğitim (kurs) kitabı sadece elektronik ve programlama tecrübesiyle değil, tüm motor mekaniği ve modifikasyon bilgi ve tecrübesi ile hazılanmıştır.

Bunun da ötesinde, çip tuning işini başka tuner’ların dosyalarından kopyala/yapıştır mantığı ile değil, kendi bünyesindeki MAHA 4-Çeker Dyno ile her yeni araç üzerinde günler süren “araştırma/geliştirme” çalışmaları ile tamamlayıp, bu çalışmalar sonucunda elde edilen “REFERANS” modifiye dosya aynı tip araçlarda kullanılmaya başlanmaktadır . Bu çalışmalara hem dyno hem de yol sürüşlerinde yapılan OBD2 üzerinden gerçek zamanlı veri toplama işlemleri de dahildir.

Dolayısı ile bu e-kitap’da size sunulan bilgiler sadece “dosya yapımı” için editor uygulamalarını kullanmayı değil, dosya yapımı esnasında yapılan değişikliklerin sebeplerini de anlamanız için “motor mekanik” ve “elektronik motor yönetim sistemleri” hakkında da uzun yıllar içinde birikmiş bilgi ve tecrübeyi de sunmaktadır.

Bunların da ötesinde, 10 yıldan uzun sürede birikmiş olan çip tuning sektörüne özel ticari ve diğer teknik konularda da değerli bilgiler içermektedir.

chipcentric
chipcentric